Scroll Top
Ericssonstraat 2 5121 ML, Rijen Netherland

2021 Yılında Hollanda ‘da Kadınlar Daha Çok Girişimci!

Hollanda Ticaret Odası ( De Kamer van Koophandel / KvK ) kayıt verilerine göre; 2021 yılında Hollanda’da kendi işyerini kuran ve serbest meslek sahibi olan bayan işverenlerin oranı yüzde %39 olarak gerçekleşti. Yeni iş kuran bayanların oranı 2020 yılında yüzde %37 idi..

Hollanda Ticaret Odasına (KvK ) kayıtlı işveren sayısı toplam 2 milyon 200 olarak tespit edilmiş olup, bayanların işveren olarak oranı ise yüzde %37 olarak kayıt altına alınmış bulunmaktadır.

2021 yılında toplam 120 bin yeni işveren kayıtlarını Hollanda Ticaret Odası’na yaptırmış olup, genelde yeni çalışmaya başlayan işverenler sağlık, inşaat, taşımacılık, yemek ve eğlence sektörlerinde yeni işveren olarak iş, ticaret ve ekonomiye katılmışlardır.

Hollanda’da kendi işine başlama ver her türlü ekonomik faaliyette bulunmak için Hollanda Ticaret Odasına (www.kvk.nl KVK – Kamer van Koophandel

Ondernemen begint bij KVK. Kayıt yaptırmak gerekli ve zorunludur.

Son yıllarda Türkiye’den de Hollanda’da Ticaret, üretim, ihracat ve ithalat yapmak isteyen firmaların sayılarının iki kat artıkları ve sayılarının 2000 ‘bini geçtikleri bilinmekte.

Hollanda Ticaret Odası ( De Kamer van Koophandel / KvK ) kayıt verilerine göre; 2021 yılında Hollanda'da kendi işyerini kuran ve serbest meslek sahibi olan bayan işverenlerin oranı yüzde %39 olarak gerçekleşti. Yeni iş kuran bayanların oranı 2020 yılında yüzde %37 idi.

PRESENTERS

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın