Scroll Top
Ericssonstraat 2 5121 ML, Rijen Netherland

Hollanda’da evler son dört ayda bir yıl öncesine göre yüzde 20 daha pahalı

Hollanda'da evler son dört ayda bir yıl öncesine göre yüzde 20 daha pahalı!

Merkez İstatistik Bürosu'ndan (CBS) alınan rakamlara göre, sahibi tarafından kullanılan evler, Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 daha pahalı hale geldi...

Hollanda’da evler son dört ayda bir yıl öncesine göre yüzde 20 daha pahalı
Merkez İstatistik Bürosu’ndan (CBS) alınan rakamlara göre, sahibi tarafından kullanılan evler, Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 daha pahalı hale geldi. Fiyat artışı, 1995’ten bu yana en büyük fiyat artışının yüzde 21,1 ile kaydedildiği geçen aya göre biraz daha küçük.
Son rakamlar, her geçen gün artan konut fiyatlarına hala fren olmadığını gösteriyor. Şubat ayındaki artışla birlikte, evlerin bir önceki yıla göre yüzde 20’den fazla daha pahalı hale geldiği üst üste dördüncü ay oldu.
Ev fiyatları Haziran 2013’teki en düşük seviyeden bu yana yükselişte. Dokuz yıl önceki dip seviyeyle karşılaştırıldığında, fiyatlar Şubat ayında yüzde 91,7 daha yüksekti.
Son aylarda satın alınan evlerin sayısının bir yıl öncesine göre her zaman daha az olması dikkat çekicidir. Bu yılın ilk iki ayında, geçen yıl Ocak ve Şubat aylarına göre yüzde 32’den daha az olmak üzere 28.000’in biraz üzerinde konut satıldı.
PRESENTERS

Benzer gönderiler