Scroll Top
Ericssonstraat 2 5121 ML, Rijen Netherland

Hollanda Maliye Bakanı Kaag: Fiyat artışları endişe verici

Hollanda Maliye Bakanı Kaag: Fiyat artışları endişe verici

Hollanda Temsilciler Meclisi’ndeki bir tartışma sırasında D66 lideri ve Maliye Bakanı Kaag :Tarihsel olarak yüksek enflasyon ‘son derece endişe verici’…

Hollanda Temsilciler Meclisi’ndeki bir tartışma sırasında D66 lideri ve Maliye Bakanı Kaag :Tarihsel olarak yüksek enflasyon ‘son derece endişe verici’. Bunlar cüzdana nasıl yansıyor, insanlar ay sonunu nasıl getiriyor bunu gördüğümüzde neler yaparız? Ancak satın alma gücünün yükseltilmesine yönelik söz vermek istemiyorum dedi.

Ocak ayında enflasyon yıllık bazda yüzde 6,4’e yükselmiştir. Bu, 40 yılı aşkın süredir görülen en yüksek seviyedir. Önemli bir itici güç, artan gaz ve elektrik faturasıdır. Günlük yiyecekler de daha pahalı hale geldi.

Sürekli artan fiyatlar hükümetin başını ağrıtıyor. De Kaag, harekete geçmek için henüz çok erken olduğunu düşünüyor.

Lorem ipsum dolor sit amet

…Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud

Kabine önce Merkezi Planlama Bürosundan yeni satın alma gücü çizelgelerini beklemek istiyor. Önümüzdeki ay sonuçlar geliyor. Bu, hanelerin cüzdanlarına etkisini belirleyecek. Kaag, “Hesaplamaları yaptıktan sonra olasılıklar olup olmadığını göreceğiz” diyor. “Ama hiçbir söz vermeyeceğim.” dedi.

Geçen yılın sonunda, kabine hanelerin enerji faturasındaki artışı azaltmak için şimdiden milyarlarca avro ayırdı. Ancak bu, fiyat artışlarını tamamen iptal etmek için yeterli değil.

Çözülmesi gereken başka bir zor bulmaca daha var: Tasarruf vergisi. Yüksek Mahkeme verginin adaletsiz olduğuna karar verdiğine göre, yüz binlerce ve belki de bir milyon kadar tasarruf sahibine tazminat ödenmesi gerekiyor.

Yeni bir kabinenin görev süresinin bu kadar erken döneminde bu kadar büyük mali zorluklarla karşılaşması sık rastlanan bir durum değil. “Koalisyon için zorlu bir sınav olacağa benziyor.”

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi pisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis exercitation ullamco laboris nisiut aliquip ex ea commodo consequat.

1Ut arcu dui, blandit nec libero quis

2Quisque ultricies mi ante faucibus

3Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet

LEmo enim ipsam vol uptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Lorem ipsum dolor sit amet adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididun.

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Lorem ipsum dolor sit amet adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın